8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlandı

 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü,  Belediyemiz tarafından düzenlenen etkinlikler ile kutlandı.

Düzenlenen etkinliklerde Başkanımız İsa Demirci, ilçedeki çalışan hanımlar ile Küçük Kertil Sosyal Tesisleri'nde bir araya geldi. Başkan Demirci ve eşi Emine Demirci programa katılanların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayarak çiçek verdi.

Başkan Demirci, "Bu Sene Farklılık Olsun İstedik"

Kadınların toplumun mimarı olduğunu söyleyen Başkan Demirci, " İnsanoğlunun varoluşundan bu güne kadar dünyaya hükmeden kadındır" dedi.

Önceki senelerde 8 Mart Kadınlar gününü çeşitli etkinliklerde kutladıklarını belirten Başkan Demirci, " Göreve geldiğimiz günden bu yana düzenlemiş olduğumuz programlarda, günün anlam ve önemine uygun olarak genelde eğlence düzenlerdik. Ancak bu yıl, bir farklılık olsun istedik. Devletimizin ve milletimizin bekası için Afrin'de düzenlenen Zeytin Dalı Operasyonu'nda kardeşlerimiz ve çocuklarımız orada vatan savunması yaparken, biz burada eğlenemezdik. Ancak mütevazi bir programla ilçemizdeki hanım kardeşlerimizle hasbıhal edelim istedik" dedi.

Kadınlar Günü Anısına Fidan Dikildi

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde,  Belediyemizce düzenlenen programda son olarak Akkuş Orman İşletme Müdürlüğü'nün katkılarıyla programa katılan kadınlar fidan diktiler.