İlçemizde "Cumhur İttifakı" Toplantısı

 

İlçemizde "Cumhur İttifakı" İstişare Edildi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu İl Teşkilatı, 24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ile milletvekili seçimi öncesi, “cumhur ittifakı” ve partinin siyasi gündeme ilişkin görüşlerini istişare etmek üzere Küçük Kertil Sosyal Tesisi'nde toplantı düzenledi.

Programa, MHP 21. Dönem Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, MHP Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz ve MHP Ordu İlçe Başkanları, Belediye Başkanımız İsa Demirci, muhtarlar ve STK temsilcileri de katıldı.

"Söz Asıl Sahiplerine Bırakılacak"

Yeni seçimlerin istikrar getireceğini söyleyen Belediye Başkanımız İsa Demirci, " Türkiye yeni bir sistemle tanışacak, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi. Siyasi büyüklerimiz, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü ve milletimizin refahını düşünerek erken seçim kararı aldı. Bizlere düşen de, gece-gündüz demeden bu ülkenin geleceği için çalışan hükümeti yeniden işbaşına getirmektir. Bu doğrultuda dün olduğu gibi bugün de birlikte olduğumuz Milliyetçi Hareket Partisi ile "Cumhur İttifakında" birlikte çalışacağız" dedi.

49 yıldan beri Türk bayrağının inmemesi, ezanın susmaması ve vatanın bölünmemesi için çalıştıklarını söyleyen MHP Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz, "24 haziranda yapılacak olan erken seçim kararıyla, Türk Milletinin huzuruna gidilerek söz asıl sahiplerine bırakılacak" dedi.

"Biz Taşın Altına Elimizi Değil Gövdemizi Koyacağız"

MHP 21. Dönem Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt," Türk Milleti'nin birliği ve beraberliği için biz siyasi kimliğimizi ve siyasi tavrımızı asla düşünmeyeceğiz. Biz taşın altına elimizi değil, gövdemizi koyarak bu milleti asla kimseye yedirmeyeceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde ülkücülerin Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceğini belirten Enginyurt, " Saddam diktatör, gitse Irak kurtulur dediler, Irak paramparça oldu. Kaddafi diktatör giderse, Libya kurtulur dediler, Libya paramparça oldu. Hüsnü Mübarek diktatör giderse,  Mısır kurtulur dediler, yerle bir oldu. Zeynel Abidin giderse Tunus kurtulur dediler, Tunus yerle bir oldu. Esad giderse Suriye kurtulur dediler, 2 milyon Suriyeli katledildi. Şimdi aynı Amerika ve yerli uşakları diyor ki, Recep Tayyip Erdoğan giderse Türkiye kurtulur. MHP olarak biz de diyoruz ki Recep Tayyip Erdoğan düşerse, Türkiye düşer. Türkiye'yi düşürmeyeceğiz, İnşallah" dedi.