Antrenör Yuvada Kaldı

 

Türkiye  Voleybol  Federasyonu  (TVF) Erkekler 1. Lig ekiplerinden Akkuş Belediyespor, sezon öncesi transfer çalışmalarına hız verdi. Yeşil Beyazlı ekip ilk olarak Antrenör Serkan Oğuz ile sözleşme yeniledi.

 Antrenör Olarak Takımın Başında

2016-2017 Sezonunda Akkuş Belediyespor’a transfer olan Serkan Oğuz, Yeşil Beyazlılarda oynadığı 2 sezon boyunca antrenör ve oyuncu olarak görev almış, kulübün ardı ardına  lig atlayarak 1. Lige çıkmasında baş mimarlardan olmuştu.

Yuvada kalan Serkan Oğuz, 2018-2019 sezonunda antrenör olarak Yeşil Beyazlı ekibin başında olacak.

“Kulübümüze Katkıları Devam Edecek”

İmza töreninin ardından bir açıklama yapan Belediye Başkanımız İsa Demirci, “2018-2019 Sezonu öncesi transfer çalışmalarımıza başladık ve ilk olarak antrenörümüz Serkan Oğuz ile anlaşmaya vardık. Kendisi son yıllardaki performansıyla takımımızın başarılarında en büyük mimarlardan oldu. Milli takım formasını terleten bir oyuncu ile antrenör olarak yolumuza devam edecek olmamız, geçen sezonlarda olduğu gibi bu sezon da tecrübesiyle bizlere çok şey katacak” dedi.

4 yıl önce kurulan Akkuş Belediyespor’un kısa sürede 3. Lig ve 2. Lig’i aşarak  1.Lig’e kadar yükseldiğini belirten Başkan Demirci, “Voleybol takımımız beklenilenden daha kısa sürede büyük bir ivme kaydetti. Yola çıktığımız ilk günden bu yana yönetimimizle, rakiplerimize karşı centilmenliğimizle örnek bir kulüp olduk. Akkuş Belediyesi olarak sportif anlamda attığımız doğru adımların yanında başarıların da üst üste gelmiş olması, doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Kulübümüzün daha iyi yerlere gelebilmesi için ilk günkü şevkimizle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Voleybol takımımızın önümüzdeki sezon 1. Lig’de büyük başarılara imza atacağına yürekten inanıyorum” dedi.

Kulübün Başarılarında Büyük Emeği Var

Transfer çalışmalarını hızlandırdıklarını belirten Kulüp Başkanı Soner Efil, ”Sezon öncesinde transfer çalışmalarımıza, öncelikle 3 ay önce prensipte anlaştığımız hedefleri olan, işini seven ve en önemlisi 2 sezondur voleybol takımımızın başarılarında büyük emeği olan kardeşim dediğim antrenörümüz Serkan Oğuz ile sözleşme imzalayarak başladık. Kulübümüze hayırlı uğurlu olsun. 4 yıllık Voleybol takımımızın başarılarında büyük emeği olan,  maddi manevi desteğini esirgemeyen, gençlerimizi spora teşvik eden Belediye Başkanımız İsa Demirci'ye kulübümüz adına teşekkür ederiz" dedi.

“Genç ve Yerli Ağırlıklı Bir Kadro Oluşturacağız”

2017-2018 Sezonunda, kazanılan başarılara bir yenisini eklemek istediğini söyleyen Antrenör Serkan Oğuz, “ Akkuş Belediyespor ile yeniden anlaştığım için çok mutluyum. Burada geçirdiğim 2 sezon boyunca kulübüme antrenör olarak başarılı bir şekilde hizmet ettim. Yakaladığımız çıkışla başarılı sonuçlara imza attık ve kısa sürede 1. Lig’e yükseldik. Geçen sene genç ağırlıklı yetenekli oyuncularımız ile 1. Lig’e damga vurduk. Güçlü takımların olduğu Doğu Grubunda zirveye oynadık ve play-off şansını son haftalara kadar sürdürdük. Bu sene de yerli ve genç ağırlıklı bir kadro mücadele edeceğiz.. Önümüzdeki sezon Belediye Başkanımız İsa Demirci, Kulüp Başkanımız Soner Efil ve taraftarlarımızın desteğiyle yeni başarılara imza atmaya çalışacağız” dedi.