Akkuş Belediye Spor'un Sağlığı Emin Ellerde

 

Sportem Kliniği Türkiye Voleybol Erkekler 1. Ligi'nin Ekiplerinden Akkuş Belediyespor'a 2018-2019 sezonunda tekrar gönüllü sağlık  danışmanlığı  yapacak.

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, voleybol takımının hocası Serkan Oğuz ile birlikte kliniğin sahibi Dr. Ateş Şendil'i ziyaret ederek desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Klinik sezon boyunca yeşil beyazlılara ücretsiz danışmanlık hizmeti verirken olası bir sakatlık durumunda her türlü sağlık yardımı da sağlayacak.

Başkan Demirci'nin ve Antrenör Oğuz'un ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren klinik sahibi Dr. Ateş Şendil: "Serkan kardeşimle geçmişe dayanan bir hukukumuz vardı, kendisini Akkuş Belediyespor forması altında takip ettim, yeşil beyazlı takım başarılı bir sezonun ardından 1. lige çıktı. Takımın başarısındaki en büyük faktörlerden biride takımla yakından ilgilenen belediye başkanımız Sayın İsa Demirci'dir. Birçok profesyonel takıma sağlık danışmanlığı yapmaktayız,  Serkan kardeşim yoluna Akkuş'ta devam edince kendisine böyle bir katkı yapmak istedim, umarım bizlere ihtiyaçları kalmadan sağlıklı bir sezon geçirirler. Akkuş Belediye Spor geçen yıl başarılı bir performans sergiledi bu sezonda başarılarının devamını dilerim" dedi.

2018-2019 sezonunda Akkuş Belediye Spora vereceği desteklerinden dolayı Dr. Ateş Şendil'e teşekkür eden Belediye Başkanı İsa Demirci ise: "Hocamıza bu ince düşüncesi için müteşekkiriz, kendisi bizleri son derece mutlu etti. Desteklerinden dolayı teşekkür ederiz, spor'a yapılan yatırım her zaman meyvesini vermekte, karşılıksız kalmamaktadır. Hocamızın gösterdiği katkı örneklerinin artmasını diliyorum" diye konuştu.

Dr. Ateş Şendil Kimdir ?

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldum.. Mezun olduktan sonra Kars’da zorunlu hizmetimi tamamladım. 2000 yılında Ankara Tabip Odasının Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Spor Hekimliği Anabilim Kürsüsünde açmış olduğu Spor Hekimliği Kursu’nu bitirdikten sonra 2002 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünden Sporcu Sağlığı Uzmanı olarak mezun oldum. 2008 yılında aynı enstitünün Spor Bilimleri ve Teknolojisi Anabilim Dalında Egzersiz Fizyolojisi Doktoramı bitirdim. 2010 yılında ise 5 yıl süren bir eğitim sonucunda Almanya’nın en büyük Osteopati okullarından olan ‘Institutfürangewandte Osteopathie’ den Osteopat olarak mezun oldum. 2006-2013 yılları arasında bu okulda Diferansiyel Dersleri’ni verdim. Şu anda Yıldırım Beyazıt Üniversitesi GETAT Ünitesinde doktorlara Osteopati eğitimi veren 4 hekimden birisiyim.

                2007 yılında Amerika da Caring Medikal andRehabilitation Service de Doktor Ross HAUSERR ve ekibi ile 3 ay süre Proloterapi üzerine çalıştım. 2004 yılında Spor Yaralanmalarında Kuru İğneleme Kursu’nu Ankara Üniversitesi Spor Hekimliği Anabilim Dalında Prof. Dr. Emin ERGEN hocamdan aldım. 2011 yılında Spor Yaralanmalarında PRP uygulaması üzerine 10 gün süre ile Real Madrid Futbol Takımı Medikal Ekibiyle beraber çalıştım.

.            03.2017 T.C. Sağlık Bakanlığı OSTEOPATİ sertifika denklik belgesi

             01.11.2017 T.C. Sağlık Bakanlığı PROLOTERAPİ uygulama sertifikası

             20.12.2017 T.C. Sağlık Bakanlığı OZON uygulama sertifikası nı alarak Spor Yaralanmalarında kullanmaya başladım.

2004-2006 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulunda 3 dönem boyunca ‘Spor Yaralanmaları, Anatomi, Sportif Rehabilitasyon’ derslerinde, 2016-2017 öğrenim yılında ise Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi Rehabilitasyon Yüksekokulu nda  ‘Fizyoterapide Radyolojik Değerlerdirme’ dersinde konuk Öğretim Görevlisi olarak görev aldım

2018 yılında Kıbrıs Toplum ve Sağlık Bilimleri Üniversitesinde Doktor Öğretim Üyesi oldum.

                2002 yılında Serbest Güreş A Mili Takımı ile başlayan Takım doktorluğu serüvenim, U-15, U-16, U-17, U-18 Genç Milli Futbol Takım Doktorluğu, Ankaragücü, Malatyaspor, Ankaraspor, Ankarademirspor, Bugsaşspor, Şekerspor, Türk Telekom PTT gibi pek çok futbol takımında ve Ziraat Bankası Voleybol A takımında devam etti.

                2014 yılından bu yana özel muayenehanemde çalışmaktayım. Türkiye Yelken Federasyonu ve Türkiye Atletizm Federasyonu, Türüke Kay Kay Federasyonu ve Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu Sağlık Kurulu üyesiyim.