Başkan Demirci'den Kurban Bayramı Mesajı

 

Akkuş Belediye Başkanımız İsa Demirci, Kurban Bayramı ile ilgili bir mesaj yayınlayarak, vatandaşların bayramını kutladı.

 Belediye Başkanımız İsa Demirci , mesajın da şu ifadeleri  kullandı:

“Bayramlar insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir.

Dini bir ibadet olarak Kurban ise; ‘Allah’a yakın olmak için takdim edilen şey’ anlamında kullanılır. Bu anlamda kestiğimiz Kurbanlar bizi Allah’a daha yakın kılmaya vesile olurlar.

Kurban Bayramı, Müslümanların hem kendi aralarında, hem de toplumun bütün fertleri arasında kaynaşma vesilesidir. Bu bayramda fakirler gözetilir, ihtiyaçları giderilir.

Ülkemizde son günlerde yaşanılan sıkıntılı günler ve huzurumuzu bozmak isteyen mihraklara karşı Kurban Bayramı’nın ülkemizin birlik, beraberlik ve istikrarına katkı sağlamasını yüce Allah’tan temenni ediyorum.

Bu duygular içinde mübarek Kurban Bayramı’nı en kalbi duygularımla tebrik ediyor, milletimize sağlık ve esenlikler diliyorum. Bu güzel bayramın gerek İslam dünyasına gerekse tüm dünyaya hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”dedi.

-Huzur Dolu Bayram İçin Tüm Tedbirler Hazır-

Ayrıca bayram öncesi ve sonrası belediye olarak her türlü tedbirin alındığına da dikkat çeken Belediye Başkanımız Demirci; "Vatandaşlarımızın bayramı huzur içerisinde geçirilebilmeleri için teyakkuzda olacağız. Özellikle Fen İşleri, Temizlik ve Zabıta Birimlerimiz 24 saat görevde olacak." diye konuştu.