Akkuş "Önem Çocukları" Trabzonspor Maçını Tribünde İzledi

 

Ordu Valiliği "Önem Projesi" kapsamında "Haydi Sende Tribüne" faaliyeti çerçevesinde Akkuş "Önem Çocukları" Trabzonspor-Bursaspor maçını Şenol Güneş Spor kompleksinde izledi.

Akkuş Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde "Akkuş Önem Çocukları" maç öncesi, Trabzonspor ve Ayasofya müzelerini gezerek tarihi yerinde yaşadı.

Trabzonspor yöneticilerinin öncülüğünde tribünde yerini alan 40 ortaöğretim öğrencisi, 6 gözetmen öğretmenle Trabzonspor-Bursaspor müsabakasını heyecanla takip etti.

"Günümüz Çok Güzel Geçti"

 "Bizim buraya gelmemize vesile olan Belediye Başkanımıza ve Trabzonspor dernek başkanına teşekkürlerimizi sunuyoruz" diyen ortaöğretim öğrencisi Nurhan Demirci: "Buraya geldik, gezdik, güzel oldu, maçımızı izledik ve evimize  gidiyoruz. Günümüz çok güzel geçti. Trabzon da müzelerimizi gezdik 2 tane, Ayasofya ve Trabzonspor müzelerini gezdik. İkisi de çok etkileyici geldi, yani herkesin gelip görmesini isteğim bir  müze oldu benim için" dedi.

"Tarihimize Verilen Önem Karşısında Etkilendim"

"Buraya gelmek bizleri çok mutlu etti" diyerek duygularını dile getiren ortaöğretim öğrenci Sudenaz Şeker: Öncelikle Belediye başkanımıza ve Trabzonsporlular derneği başkanımıza çok teşekkürlerimizi ve saygılarımızı sunuyoruz. Güzel oldu, güzel yerler gezdik, müzelerimizi gezdik, müzelerimizde tarihi eşyalarımız beni çok etkiledi açıkçası. Tarihimize bu kadar değer vermemizde beni gerçekten çok etkiledi" diye konuştu.

Orta öğretim öğrenci Mustafa Şimşek ise: "Benim ve arkadaşlarım için güzel bir gündü, Trabzon Ayasofya müzesini gezdik, stada gittik, stadı gördüm, futbol maçını izledik" diyerek duygularını ifade etti.

"Akkuş Önem Çocukları Muhteşem Bir Sonbahar Günü Yaşadı"

Ordu Valiliği "Önem Projesi" ve gezinin çocuklar üzerindeki etkilerini değerlendiren Akkuş İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Çalışkan: "Akkuştaki önem çocuklarıyla beraber çok güzel bir sonbahar gününü birlikte yaşadık. Ordu Valimiz Sn. Seddar Yavuz'un öncülüğünde sürdürülen "Önem projesi" kapsamında "Haydi Sende Tribüne" faaliyeti çerçevesinde bu geziyi tertipledik. Bu gezinin tertiplenmesinde emeği geçen, Başta Akkuş belediye Başkanımız İsa Demirci beye, Ordu Trabzonsporlular Derneği Başkanı Muammer Umur'a  , yine Trabzonspor kulüp yetkililerinden Turan beye ve isimlerini zikredemediğim, bizlere yakın ilgilerini gösteren kişilere şükranlarımı sunuyorum.

"Sporun Kardeşlik ve Tanıtım Unsuru Olduğunu Öğrendiler"

Öğrencilerimiz artık haytalarında bu gün yaşadıklarını çok güzel bir hatıra olarak unutmayacaklardır. Sporun kardeşlik olduğunu, sporun aslında bir tanıtıma vesile olan bir unsur olduğunu onlara göstermek istedik. bununla beraber öğrencilerimizin Akkuş gibi kırsal bir bölgede yaşamalarından kaynaklı olarak, ilk defa deniz gören öğrencilerimiz oldu. Yine ilk defa hava limanını görüp şaşkınlığını gizleyemeyen öğrencilerimiz oldu. Bu anlamda yine bir tünele girdiklerinde öğrencilerimizin hayranlı bakışlarına tanıklık ettik. Bu anlamda bu gezinin ne kadar bir başka anlam ifade ettiğini çocuklarımızın nezdinde görmüş olduk.

Biz öğrencilerimizin sadece akademik yönden değil, sportif, sosyal, kültürel yönden de gelişmeleri, onların ileriki yıllarında bu ülkenin birer sevdalısı olarak hizmet yapacaklarına gönülden inanmış insanlarız" dedi.