Akkuş'ta Karla Mücadele Seferberliği Başladı

 

Akkuş'ta pazartesi gününden itibaren etkili olan kar yağışının ardından başlayan karla mücadele çalışmaları, Akkuş Belediyemiz ekipleri tarafından aralıksız sürdürülüyor.

Etkili olan kar yağışının vatandaşlarımızın yaşamını olumsuz yönde etkilememesi için belediyemiz ekipleri yoğun bir çalışma içine girdi.

Akkuş Belediyemiz ekipleri, karla mücadele çalışmaları kapsamında ilçe merkezindeki cadde ve sokakları iş makineleri yardımıyla temizlerken, İlçe merkezinin dışındaki mahalle yollarının ulaşıma açık tutulması için tüm imkânları seferber etti.

"Acil Durumlara Anında Müdahale Ediliyor "

Belediye Başkanımız İsa Demirci'de sahada yerini alırken, kar yağışının başladığı Pazartesi gününden itibaren teyakkuzda olduklarına ve çalışmaların Büyükşehir Belediyesi ile koordineli bir şekilde sürdürüldüğüne dikkat çekti.

Akkuş Belediye Başkanımız İsa Demirci Yaptığı açıklamasında: "20 Ocak Pazartesi sabaha karşı ilçemiz genelinde başlayan kar yağışı yoğun aralıklarla devam ediyor. İlçe merkezimizde 40 santim, mahallelerimizde 50 santim ve yaylalarımızda 70 santimi bulan bir kar yağışı oldu. Kar yağışı sebebiyle kapanan tüm mahalle yollarımızda dün gece sabah saatlerine kadar, 28 iş makinesi ile yer aldık. Arazide çalışmalarımız şuanda devam ediyor, kapanan mahalle yollarımızı açıyoruz. Muhtemelen öğle sonuna kadar tüm mahalle yollarımız ulaşıma açılmış olacaktır.

Yüksek rakımlı bir ilçe oluşumuz hasebiyle bu kar yağışını bekliyorduk, tüm hazırlıklarımızı personellerimiz ve makinelerimiz ile yapmıştık. Dün başlayıp bugünde devam eden bu yağışta da aldığımız önlemler sayesinde vatandaşlarımıza hiç bir sorun yaşatmadık, sorun yaşamadık. Özellikle diyaliz hastalarımıza öncelik tanıyoruz, ihbar geldiği zaman 112 sağlık ekiplerimize öncelik veriyoruz. Onlara ait makinelerimiz hazır bekliyorlar. Elektrikte yaşana bilecek aksaklıklara önlem olsun diye YEDAŞ'ın emrine de bir makine vererek arızalara anında müdahale etme imkanını sağlıyoruz.

"Ekiplerimiz 7/24 Arazide"

Şuanda 28 makineyle arkadaşlarımız arazide çalışıyor, arazide görev yapan arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyoruz. İlçemize dışarıdan gelecek arkadaşlarımız ve seyir halindeki sürücülerimizden özellikle yanlarında çeki halatı ve zincir bulundurmalarını istiyoruz. Geçtiğimiz gece arkadaşlarımız çok sayıda kurtarma vakalarına gittiler, sürücülerin ya halatları, yada zincirleri yoktu, 40-50 santim kar olan bir yerde zincirsiz araç yürümez. İnsanlarımız rahat olsunlar hiç ir sorun yaşamadan bu süreci atlatacağız. Büyükşehirimiz ile birlikte gerçekten uyumlu, muazzam bir çalışma içerisindeyiz. İlçemizde kar yağışı Cuma gününe kadar devam edecek, dolayısıyla bizimde tüm çalışmalarımız aralıksız kar yağışı boyunca devam edecektir. Tüm hemşerilerime sağlıklı yolculuklar diliyorum." dedi.