Akkuş Kent Meydanı Çalışmaları Başladı

 

Ordu Büyükşehir Belediyesinin Akkuş ilçesinde yapacağı kent meydanı ve cephe iyileştirme projesinde çalışmalar başladı. Başkan Enver Yılmaz, projenin ihale edildiği ve yüklenici firmanın çalışmalara başladığına değinerek Akkuş’a kısa sürede çok güzel bir meydan kazandıracaklarını söyledi.

 KISA SÜREDE TAMAMLANACAK

 Büyükşehir Belediyesinin Akkuş ilçesinde düzenlediği iftar programında yaptığı konuşmada, devam eden kent meydanı ve cephe iyileştirme çalışmalarına değinen Başkan Yılmaz, “Akkuş ilçemize yapacağımız kent meydanı ve cephe iyileştirme projemizin ihalesini kısa bir süre önce gerçekleştirdik. Müteahhit firma projeye başlamış olup, çalışmaları en kısa zamanda hızlandırarak sürdürecek. Hava şartlarının müsait olması durumunda, projemizi inşallah 3-5 ay içerisinde tamamlamayı planlıyoruz” dedi.

 MEYDAN ETRAFINDAKİ BİNALARA DIŞ CEPHE YAPILACAK

 Başkan Enver Yılmaz, proje kapsamında meydanın etrafındaki binalarda dış cephe çalışması da yapacaklarını ve vatandaşların beğeneceği bir yaşam alanı ortaya çıkaracaklarını söyleyerek, “Akkuş ilçemiz için hemşerilerimizin beğeneceği görsellikte çok güzel bir proje hazırladık. Modern bir görünümde olacak kent meydanımızın etrafındaki binalarda da ısı yalıtımlı ve muhafazalı olacak şekilde dış cephe çalışması yapacağız. Vatandaşlarımızın beğeneceği bir yaşam alanı ortaya çıkaracağız” diye konuştu.

 PROJE ALANI “5 BİN 900 M2

Proje uygulama alanının 5 bin 900 m2 olan kent meydanında peyzaj donatı elemanları, ahşap saksılı oturma birimleri, çeşme, dekoratif aydınlatma elemanları, kuru havuz sistemi, büfe ve Atatürk büstü yer alacak.