Başkan Demirci Esnaflarla İftarda Bir Araya Geldi

 

Her fırsatta halkla ve esnafla bir arada olan Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci düzenlediği iftar programında Akkuşlu esnafları ağırladı.

Öğretmenevi düğün salonunda düzenlenen iftar programı geniş katılımla gerçekleştirilirken iftar öncesi Kur'an-ı Kerim okundu, dualar edildi.

İftar sonrası esnaflara seslenen Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, "Akkuş'umuza eserler bırakmak, hizmet etmek için yola çıktık, bu şehre vefa borcumuz var, bu uğurda tüm ekibimizle gece gündüz demeden çalışıyoruz, gelinen noktada ilçemiz şantiye görünümü kazandı, yapılan çalışmalar bizleri mutlu etmekte" dedi.

Konuşmasında ilçede yapılan yatırımlar hakkında esnaflara bilgiler veren Başkan Demirci şunları söyledi, "İlçemiz hakkında istişarede bulunmak amacıyla bu akşam buradayız, amaç paylaşmak, amaç bir masanın etrafında toplanıp ramazanın amacına uygun iftar yapmak. Aynı caddede, aynı sokakta yürüyoruz, küçük bir ilçede bir arada huzurlu ve mutlu olmak istiyoruz, yaşarken de rabbimizin bize nasip ettiği makamın hakkını vermeye çalışıyoruz. Hiç kimse yöneticisi olduğu ilçenin göç vermesini, insanlarının boşta gezmesini istemez, her idareci en iyisini yapmaya çalışır, bizde ekibimizle ilçemize gerek kamu gerekse belediye yatırımları olarak bir şeyler kazandırmaya çalışıyoruz. Göreve talip olduğumuzda en çok karşılaştığımız ve bize en çok sorulan soru açık cezaevi konusuydu, göreve geldikten sonra açık cezaevi konusunda gerekli çalışmaları yaptık, bakanlıklarda uzun uğraşlar sonucu bu işi neticelendirdik, sizin desteğiniz, bizim ve siyasi büyüklerimizin gayreti ile inşaat bu yılın başında başladı ve hızla devam ediyor. Anadolu Lisesi inşaatı başladı hızla devam ediyor ve 2018-2019 eğitim yılında hizmete açılacak, 200 kişilik kız öğrenci yurdu 2017-2018 eğitim yılına yetiştirilecek, ilçemizin enerji sorununa son verecek olan trafo merkezi inşaatı başladı, bu yıl sonunda bitirilecek, yeni PTT hizmet binasının inşaat çalışmaları başladı, Akkuş ve Akpınar toplum sağlığı merkezleri tamamlandı kısa süre sonra hizmet vermeye başlayacak, Akkuş Devlet Hastanesi inşaatı fısıltı gazetesi tarafından geriye kaldı diye yayılmış, dedikodu almış başını gitmiş, böyle bir şey yok, hastanemizin en geç Temmuz ayının başında ihalesi yapılacak ve 2017 yılı içerisinde temelinin atılması hedeflenmekte. Büyükşehir belediyemiz yol, su ve kanalizasyon çalışmalarına aralıksız devam etmekte, son olarak meydanımızda güzel bir çalışma başlatıldı, bittiğinde ilçemiz güzel bir görünüme kavuşacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Enver Yılmaz'a ilçemize kazandırdığı yatırımlar için şahsım ve ilçe halkım adına teşekkür ediyorum. Biz ilçe belediyesi olarak tüm ekiplerimizle sahadayız, mahallelerimize mıcır stoku yapıyoruz, tüm yollarımız mıcırla kaplayız yol sorununun önüne geçeceğiz, Salman bölgesinde bulunan büyükşehir belediyemize ait konkasör şantiyesinin devrini aldık, ekiplerimiz gece gündüz çakıl üretimi yapmakta, Salman Seferli ve Akpınar bölgemizin yol sorununu da bu şekilde çözeceğiz.

Hep söylediğim bir söz vardır seçimle senedin günü çabuk gelir, bizler ilçemize bir şeyler kazandırmak, eserler bırakmak için yola çıktık, bu maç doğrultusunda da çalışmaktayız. Bizim görev süremiz dolar, biz gelip geçiciyiz siz esnaflarımızdan bu ilçeye bizden daha fazla sahip çıkmanızı, bizi sorgulamanızı istiyorum, bizi sokakta, kahve köşelerinde değil makamımızda sorgulayın istiyorum, kapımız herkese açık. İlçemizde lütfen dedikoduya izin vermeyin, gelin doğrusunu bizden öğrenin"