Akkuş Belediyesi

Akkuş Belediyespor’da Levent Zoroğlu Dönemi

Geri

Akkuş Belediyespor’da Levent Zoroğlu Dönemi

9 Mayıs 2022

Erkekler Voleybol 1. Lig temsilcilerinden Akkuş Belediyespor Erkek Voleybol Takımı tecrübeli antrenör Levent Zoroğlu ile yeni sezon için sözleşme imzaladı.

Erkekler Voleybol 1. Lig’inde geçtiğimiz sezon Efeler ligi şansını son maçta kaybeden Akkuş Belediyespor erkek voleybol takımı 2022-2023 sezonu için başarılı antrenör Levent Zoroğlu ile sözleşme imzaladı. Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, Başkan Yardımcısı Ercan Çayıroğlu, Kulüp Başkanı Soner Efil ve antrenör Levent Zoroğlu’nun katılımıyla imzalar bugün atıldı.

 

“Hocamıza Güvenimiz Tam”

Atılan imzalar sonrası açıklamalarda bulunan Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, son iki sezon Efeler Ligi hedefini son maçta kaybettiklerini belirterek, “Erkekler Voleybol 1. Lig’inde geçtiğimiz sezon ilimizi başarıyla temsil eden Akkuş Belediyespor’umuzda Baş Antrenör Levent Zoroğlu ile sözleşme imzaladık. Bu imzanın ardından Efeler Ligi hedefi doğrultusunda takımımızı da yavaş yavaş şekillendirmeye başlayacağız. Hocamıza güvenimiz ve bizleri başarıya ulaştıracağına olan inancımız tam. İnşallah geçtiğimiz iki sezonda kaçırdığımız Efeler Ligi hedefimizi bu sezon gerçekleştireceğiz” dedi.

 

Levent Zoroğlu Kimdir

Geçtiğimiz sezon Bursa Büyükşehir Belediyespor’u çalıştıran Zoroğlu, antrenörlüğe 1997 yılında Tokat Belediye Plevnespor'da yardımcı antrenör olarak başladı. Levent Zoroğlu, sonrasında Sivas 4 Eylül Belediyespor'a başantrenör olarak transfer oldu. 8 sene Sivas 4 Eylül Belediyespor'u çalıştıran Zoroğlu, takımını 2 kez Efeler Ligi'ne çıkarmayı başardı. 2016-2018 yılları arasında iki sezon İnegöl Belediyespor'u çalıştıran Zoroğlu, Bursa ekibi ile Avrupa kupasında mücadele etti. Arhavi Voleybol ve İnegöl Belediyespor'u da çalıştıran Zoroğlu geçtiğimiz sezon Bursa Büyükşehir Belediyespor’ da görev yapmıştı.