Akkuş Belediyesi

Akkuş Festivaline Güreş ve Konserler Damga Vuracak

Geri

Akkuş Festivaline Güreş ve Konserler Damga Vuracak

18 Temmuz 2017

 

Akkuş Belediyesi tarafından organize edilen ve 28-29 Temmuz tarihlerinde yapılacak 7. kültür, sanat ve turizm festivali için hazırlıklar devam ediyor.

Cuma ve Cumartesi olmak üzere 2 gün sürecek olan yağlı pehlivan güreşleri, konserler ve yöresel etkinliklerden oluşan Akkuş Kültür, Sanat ve Turizm Festivali için geri sayım başladı.

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, "Festivalimizi uzun bir aradan sonra tekrar yapıyoruz, amacımız gurbetle sıla buluşmasını sağlamak, hemşerilerimizi Akkuş'ta bir araya getirmek. Yağlı pehlivan güreşlerimiz Kırkpınar'ı aratmayacak. Gerek güreşlerimiz gerek konserler ve gerekse kültürel etkinliklerle Akkuş dolu dolu bir 2 gün geçirecek. Tüm hemşerilerimizi festivalimize bekliyoruz" dedi.

 Akkuş Festivalinde 28 Temmuz Cuma günü Saat 11.00'da Dibekdüzü Yaylası'nda yapılacak olan Yağlı Pehlivan Güreşlerinde Recep Kara, Fatih Atlı, Mehmet Yeşilyeşil ve Şaban Yılmaz başta olmak üzere Kırkpınar'ın önemli isimleri er meydanına çıkacak.

Öte yandan yine aynı günün akşamında düzenlenecek konserde Rıza Dalga, Tokatlı Gamze ve Karadeniz müziğinin sevilen ismi Sinan Yılmaz sahne alırken Cumartesi akşamki programda ise Yeliz Eymur, Temel Kaya ve Hülya Polat sahneye çıkacak.