Akkuş Belediyesi

Akkuş’ta 6,2 Km’lik Beton Yolda Sona Gelindi

Geri

Akkuş’ta 6,2 Km’lik Beton Yolda Sona Gelindi

13 Aralık 2023

Akkuş’ta, vatandaşların rahat ve sorunsuz bir şekilde ulaşım sağlayabilmeleri için Damyeri mahallesinde başlatılan 6,2 km uzunluğundaki yol ağında beton yol çalışmalarının sonuna gelindi.

 

Akkuş’ta Büyükşehir Belediyesi ve Akkuş Belediyesi tarafından ilçe genelinde mahallelerin yol sorununu gidermek, vatandaşların daha rahat konforlu ve güvenli yollarda seyahat edebilmesi için başlatılan yol seferberliği tüm hızıyla devam ediyor. İlçedeki beton yol çalışmaları kapsamında Damyeri mahallesinde başlatılan 6,2 km uzunluğundaki yol ağında beton yol çalışmalarının sonuna gelindi. Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, Ak Parti Akkuş İlçe Başkanı İbrahim Demir ve belediye meclis üyeleri çalışmaların son gününde mahalleyi ziyaret ederek vatandaşlara hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

 

“Mahallelerin Yol Sorununu Kalıcı Olarak Çözüyoruz”

Yapılan çalışmalarla Akkuş’un en büyük ve nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu mahallelerin yol sorununu kalıcı olarak çözdüklerini belirten Başkan Demirci, “ bugün ilçemizin nüfus yoğunluğu bakımından en yoğun olduğu mahallelerimizden Damyeri mahallemizdeyiz. Mahallemizde yaklaşık 3 ay önce başlayan 6,2 km uzunluğundaki yol ağında beton yol çalışmalarının sonuna gelindi. Bu yol bölgemizin önemli yollarından bir tanesiydi. Hemşehrilerimiz artık daha rahat konforlu ve güvenli yollarda seyahat edebilecek ve bölgeye ayrı bir canlılık gelmiş olacak.  Ben çalışmalarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı'mız Sn. Dr. Mehmet Hilmi Güler'e ve ekibine teşekkür ediyorum. Mahallemize ve ilçemize hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

 

Ak Parti Akkuş İlçe Başkanı İbrahim Demir ve Mahalle Muhtarı Sezai Demir ise Damyeri mahallesinde ulaşım sorununun kalıcı olarak çözüme kavuşmasından dolayı son derece mutlu olduklarını belirterek, beton yolun yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ettiler.