Akkuş Belediyesi

Akkuş’ta Mantar Yetiştiriciliği Eğitimi Verildi

Geri

Akkuş’ta Mantar Yetiştiriciliği Eğitimi Verildi

17 Mayıs 2022

Akkuş’ta Argan Yerel Eylem Grubu Derneği’nin Yerel Kalkınma Stratejisi faaliyetleri kapsamında Ordu İl Tarım Müdürlüğü ve Halk Eğitim merkezi işbirliğinde kursiyerle mantar yetiştiriciliği kursu verildi.

 

Akkuş’ta ekonomik, kültürel ve toplumsal gelişime katkı sağlamak, sahip olunan kaynakları kullanabilme ortamı oluşturabilmek ve kırsal kalkınmaya destek olmak amacıyla kurulan Argan Yerel Eylem Grubu Derneği faaliyetlerine devam ediyor. Derneğin Yerel Kalkınma Stratejisi faaliyetleri kapsamında hafta sonu kursiyere mantar yetiştiriciliği kursu verildi. Verilen eğitimlere Akkuş Kaymakamı Emrah Aslan, Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci ve 50’ye yakın kursiyer katıldı.

Teorik Ve Uygulamalı Eğitim Verildi

Akkuş’ta mantar yetiştiriciliğini teşvik etmek amacıyla düzenlenen ve iki gün boyunca süren eğitimlerde mantar üretim ortamları ve mantar üretimi konularında teorik eğitimin yanı sıra istiridye mantarı üretiminde kompost hazırlığı ve misel ekimi konusunda uygulamalı olarak eğitimler verildi.

 

“Üreticilerimizin Gelir Düzeyini Artırmayı Planlıyoruz”

Verilen eğitimlerle ilgili bilgiler veren Akkuş Belediye Başkanı, aynı zamanda derneğin yönetim kurulu Başkanı İsa Demirci, “Akkuş'umuzda ekonomik, kültürel ve toplumsal gelişime katkı sağlamak amacıyla faaliyetlerini sürdüren Argan Yerel Eylem Grubu Derneğimiz üreticilerimize yeni gelir kapıları açmaya devam ediyor. İlçemizde üreticilerimizin gelir düzeyinin yükseltilmesi amacıyla, küçük arazilerde yüksek gelir getirebilecek ve ilçemiz iklimine uygun olan kültür mantarı yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması amacıyla bu eğitimi düzenlendik. Ben, düzenlenen eğitimin üretime katkı sunmasını temenni ediyor, kursiyerlere hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.