Akkuş Belediyesi

Akkuş’ta Meralarda Islah Çalışmaları Sürüyor

Geri

Akkuş’ta Meralarda Islah Çalışmaları Sürüyor

29 Nisan 2022

Akkuş’ta küçükbaş hayvanların kaba yem ihtiyacını karşılayan meralara ot kalitesinin artırılması amacıyla gübreleme çalışması yapıldı.

 

Akkuş’ta toprak ve diğer doğal kaynakların korunması ve geliştirilmesi sağlanarak, meradaki ot verimi ve kalitesini artırmak amacıyla ıslah çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Akkuş’taki meralara atılmak üzere temin edilen gübreler bugün toprakla buluştu.

 

Mera, otlak ve yaylaların hayvancılık yapan yetiştiriciler için hayati önem arz ettiğini söyleyen Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, “Meralar hayvancılığın gelişmesinde çok önemli bir yere sahip. Bu kapsamda hükümetimiz hayvancılığın ve tarımın gelişmesi adına çiftçimize desteklerini sürdürüyor. Önceki yıllarda yapılan gübreleme çalışmaları sonucunda mera alanlarımızın çehresi değişmiş olup ot veriminde ciddi artışlar gözlenmişti.Bugün de ilçemizde önemli bir geçim kaynağı olan hayvancılığın gelişmesi adına meralarımızdaki ot kalitesini artırmak için Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz tarafından temin edilen organik gübreleri bugün meralarımızla buluşturduk. Desteklerinden dolayı Ordu İl Tarım ve Orman Müdürümüz Kemal Yılmaz’a teşekkür ederim” dedi.