Akkuş Belediyesi

Başkan Demirci “ Akkuş’ta Yol ve Su sorunu Kalmayacak”

Geri

Başkan Demirci “ Akkuş’ta Yol ve Su sorunu Kalmayacak”

14 Mayıs 2024

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, İlçe ve Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile yoğun bir çalışma döneminin başlayacağını belirterek “ Akkuş’ta yol ve su sorunu kalmayacak” dedi.

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi mayıs ayı olağan toplantısında konuşan Akkuş Belediye Başkanı, AK Parti Grup Başkanvekili İsa Demirci, ilçe genelinde mahallelerin yol ve su sorununu gidermek için İlçe ve Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile yoğun bir çalışma döneminin başlayacağını ve sorunların çözüleceğini belirterek, çalışmalarından dolayı Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür etti.

 

3 Mahallede Sorun Çözülüyor

Geçmiş dönemdeki çalışmalarla Akkuş’un en büyük ve nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu mahallelerin yol ve su sorununu büyük ölçüde çözdüklerini belirten Başkan Demirci, “Büyükşehir belediyemizin ve ilçe belediyesi olarak bizlerin yapmış olduğu çalışmalarla Akkuş’umuz adeta bir şantiye haline geldi. Yeni dönemde de aynı şekilde çalışmalar tüm hızıyla devam edecek. Şuanda Seferli, Alan ve Salman mahallelerimize içme suyu sağlayan ve ekonomik ömrünü dolduran 2 km’lik isale hattında yenileme çalışmaları devam ediyor. Yapılacak çalışmalarla mevcut hattın yetersizliği ve zaman zaman yaşanan su kesintilerinin önüne geçilerek nüfus yoğunluğunun fazla olduğu mahallelerimizde sorun çözülmüş olacak” dedi.

 

“Yol Seferberliği Devam Edecek”

Vatandaşların daha rahat konforlu ve güvenli yollarda seyahat edebilmesi için başlatılan yol seferberliğinin de tüm hızıyla devam edeceğini belirten Başkan Demirci, “ Hem ilçe belediyesi olarak bizler hem de Büyükşehir Belediyemiz marifetiyle geçmiş dönemde yol sorununu büyük ölçüde çözdük. Yeni dönemde de geriye kalan mahallelerimizin yol sorununu asfalt ve beton yollarla çözüme kavuşturacağız. Ben çalışmalarından dolayı Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Dr. Mehmet Hilmi Güler’e ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.