Akkuş Belediyesi

Başkan Demirci’den Ramazan Bayram Mesajı

Geri

Başkan Demirci’den Ramazan Bayram Mesajı

29 Nisan 2022

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik etti.

Mesajında, on bir ayın sultanı Ramazan ayını mahallelerde düzenlenen iftar programları başta olmak üzere dolu dolu geçirdiklerini belirten Başkan Demirci mesajında şu ifadelere yer verdi, “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem ateşinden kurtuluş olan mübarek Ramazan-ı Şerif’i geride bırakırken milletçe, muhabbetle kucaklaştığımız bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bayramlar, dargınlık ve kırgınlıkların giderildiği, barış, sevgi ve esenliğin dalga dalga toplumun bütün kesimlerine yayıldığı, “Ben’i” “Biz” yapan birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın yeniden güç kazandığı çok özel günlerdir. İki yıllık zorlu salgın sürecinin ardından, doyasıya yaşayamadığımız bayram coşkusunu bu bayram evlerimize taşıyalım. Ulu çınarlarımızı ihmal etmeyelim, büyüklerimizi ziyaret ederek, ellerinden öpüp hayır dualarını alırken, küçüklerimizin de gözlerinden öpüp bayram kültürünü yaşatalım. Bu duygu ve düşüncelerle hemşerilerimin ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, bayramın tüm insanlık için barışa, sevgiye, kardeşliğe vesile olmasını temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”