Akkuş Belediyesi

Dr. Ateş Şendil'den Akkuş Belediyespor'a Gönüllü Sağlık Danışmanlığı

Geri

Dr. Ateş Şendil'den Akkuş Belediyespor'a Gönüllü Sağlık Danışmanlığı

14 Temmuz 2017

 

Sportem Kliniği Türkiye Voleybol Erkekler 1. Ligi'nin yeni ekiplerinden Akkuş Belediyespor'a 2017-2018 sezonunda gönüllü sağlık danışmanlığı yapacak.

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, voleybol takımının hocası Serkan Oğuz ile birlikte kliniğin sahibi Dr. Ateş Şendil'i ziyaret ederek desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Klinik sezon boyunca yeşil beyazlılara ücretsiz danışmanlık hizmeti verirken olası bir sakatlık durumunda her türlü sağlık yardımı da sağlayacak.

Başkan Demirci'nin ve Antrenör Oğuz'un ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren klinik sahibi Dr. Ateş Şendil, "Serkan kardeşimle geçmişe dayanan bir hukukumuz vardı. Kendisini Akkuş Belediyespor forması altında takip ettim, yeşil beyazlı takım başarılı bir sezonun ardından 1. lige çıktı. Takımın başarısındaki en büyük faktörlerden biride takımla yakından ilgilenen belediye başkanımız Sayın İsa Demirci. Taşradan bir takımın daha 1. lige çıkması beni mutlu etti. Birçok profesyonel takıma sağlık danışmanlığı yapmaktayız,  Serkan kardeşim yoluna Akkuş'ta devam edince kendisine böyle bir katkı yapmak istedim, umarım bizlere ihtiyaçları kalmadan sağlıklı bir sezon geçirirler" dedi.

Desteklerinden dolayı Dr. Ateş Şendil'e teşekkür eden Belediye Başkanı İsa Demirci, "Hocamıza bu ince düşüncesi için müteşekkiriz. Kendisi bizleri son derece mutlu etti, desteklerinden dolayı nezaket ziyaretinde bulunduk. Spor'a yapılan yatırım her zaman meyvesini vermekte, karşılıksız kalmamakta. Hocamızın gösterdiği katkı örneklerinin artmasını diliyorum" diye konuştu. 

Dr. Ateş Şendil Kimdir ?

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden Mezun Olan Dr. Ateş Şendil 2000 yılında Ankara Tabip Odasının Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Spor Hekimliği Anabilim Kürsüsünde açmış olduğu Spor Hekimliği Kursu’nu bitirdikten sonra 2002 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünden Sporcu Sağlığı Uzmanı olarak mezun oldu. 2008 yılında aynı enstitünün Spor Bilimleri ve Teknolojisi Anabilim Dalında Egzersiz Fizyolojisi Doktorasını bitirdi. 2010 yılında ise 5 yıl süren bir eğitim sonucunda Almanya’nın en büyük Osteopati okullarından olan ‘InstitutfürangewandteOsteopathie’ den Osteopat olarak mezun oldu. 2006-2013 yılları arasında bu okulda Diferansiyel Dersleri’ni verdi.

10.03.2017 Tarihinden itibaren Sağlık Bakanlığı Osteopati Sertifika Denklik Belgesine sahip Doktor Osteopat olarak hizmet vermekte.

2002 yılında Serbest Güreş A Mili Takımı ile başlayan Takım doktorluğu serüveni, U-15, U-16, U-17, U-18 Genç Milli Futbol Takım Doktorluğu, Ankaragücü, Malatyaspor, Ankaraspor, Ankarademirspor, Bugsaşspor, Şekerspor, Türk Telekom PTT gibi pek çok futbol takımında devam etti. Şu an da Ziraat Bankası Voleybol A Takımı Doktoru olarak görev yapmakta.

2004 yılında Spor Yaralanmalarında Kuru İğneleme Kursu’nu Ankara Üniversitesi Spor Hekimliği Anabilim Dalında Prof. Dr. Emin ERGEN hocadan aldı. 2011 yılında Spor Yaralanmalarında PRP uygulaması üzerine 10 gün süre ile Real Madrid Futbol Takımı Medikal Ekibiyle beraber çalıştı. 2004-2006 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulunda 3 dönem boyunca ‘Spor Yaralanmaları, Anatomi, Sportif Rehabilitasyon’ derslerini konuk Öğretim Görevlisi olarak görev verdi.

2007 yılında Amerika da Caring Medikal andRehabilitationService de Doktor Ross HAUSERR ve ekibi ile 3 ay süre Proloterapiüzerine çalıştı. 2015 yılında Integratif Tıp Derneği tarafından düzenlenen Proloterapi eğitimini tamamladı. 

2016 yılında yine Integratif Tıp Derneği tarafından düzenlenen Nöral Terapi eğitimini bitirdi.

2014 yılından bu yana özel muayenehanede çalışmakta. Türkiye Yelken Federasyonu, Türkiye Atletizm Federasyonu ve Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu Sağlık Kurulu üyesi.

2016-2017 sezonundan itibaren Gümüşlük Spor Futbol Takımına sağlık sponsoru olarak hizmet vermekte.

Dr. Ateş Şendil son olarak Akkuş Belediyespor Voleybol Takımının gönüllü sağlık danışmanlığını üstlendi.