Akkuş Belediyesi

ALACAKLAR YENİDEN YAPILANDIRILIYOR

Geri

ALACAKLAR YENİDEN YAPILANDIRILIYOR

6 Haziran 2018

AKKUŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI

EMLAK VE İSTİMLAK MÜDÜRLÜĞÜNDEN İLAN

 

BELEDİYE ALACAKLARI YENİDEN YAPILANDIRILIYOR

 

Mayıs ayında Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren kamu alacaklarının yeniden yapılandırılması hakkındaki kanun çerçevesinde vatandaşlar, kamuya olan borçlarını taksitlendirebilecek.

 

7143 sayılı kanun çerçevesinde Akkuş Belediyesi’ne borcu bulunan vatandaşlar için taksitlendirme işlemleri başladı.

 

31 TEMMUZ 2018 SON TARİH

Belediyeye borcu bulunan vatandaşların mağdur duruma düşmemesi için taksitlendirme başvurularını 31 Temmuz 2018 tarihi mesai bitimine kadar şahsen veya posta yoluyla yapmaları gerekiyor.

Bu kapsamda vatandaşların 31 Mart 2018 tarihine kadar olan Emlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi, Eğlence Vergisi, Ecri misil, İlan ve Reklam vergisi borçlarını yapılandırarak, peşin ödemekle birlikte 6, 9, 12 ve 18 ay şeklinde taksitlendirebilecekler.

Kanundan yararlanmak için başvuruda bulunulması halinde borcun vade tarihinden tahsil edildiği tarihe kadar geçen süre için hesaplanan gecikme zammı tutarı yerine, Yİ-ÜFE tutarı tahsil edilecek. Akkuş Belediyesi veznelerinden nakit ödemenin yanında Kredi kartı ile de tahsilat yapılmaktadır.

Taksitlendirme yapıldıktan itibaren ise 2 taksitini üst üste ödemeyen vatandaşların taksitlendirme anlaşmaları bozulacak ve alacaklar için idari süreç başlayacak.

DİĞER DUYURULAR